History

// Historie

Loď, která byla vyrobena roku 1925, je dlouhá 62 metrů. Dříve kotvila v Hamburku, kde sloužila jako překladní loď, v pozdější době byla používána jako školní učňovská loď. Od roku 2009, kdy ji koupil spolek ICF Praha, nese název Kostel na lodi. V březnu 2012 byla loď slavnostně otevřena pro veřejnost. V létě 2016 proběhla oprava vnějšího pláště a na jaře 2017 byl rekonstruován interiér.

Základem pro kostel na lodi je víceúčelový sál pro cca 200 osob, pódium, bar a zázemí pro účinkující. Dále je zde technologické zázemí a prostory pro klub či kapli, místnost pro děti, bar. Víceúčelový sál je vybaven kvalitní světelnou, zvukovou a obrazovou technikou a volně přestavitelnými židlemi. Později bude součástí lodi i letní terasa, plánuje se dobudovat druhá dětská místnost a kanceláře.


Mohlo by vás zajímat:
– Fotogalerie
– Videa
– Původní plán lodi

Vzhledem k přísným předpisům je Kostel na lodi koncipován jako plovoucí zařízení, pevně (lávkami a lany) spojené se břehem, se kterým však jde za pomoci tlačného člunu přeplouvat na různá místa (bez pasažérů).

V letech 2009-2012 prošla loď rozsáhlou rekonstrukcí. Nejprve bylo na podzim roku 2010 opraveno dno a trup lodi a navařeno asi 30 tun nového plechu, v březnu 2011 byla dokončena projektová dokumentace lodi včetně projektu elektro. Dále byla loď zpevněna , vyčištěna a zbavena všech přepážek a nástaveb. V říjnu 2011 byla vybudována nová nástavba, včetně zateplení, izolací… Nově byly vybudovány i rozvody elektro, zábradlí, schodiště a nová podlaha…

« Zpět do galerie

Rekonstrukce

Otevření lodi

Dne 3. 3. 2012 byla loď slavnostně otevřena veřejnosti. V současné době slouží jako zázemí křesťanské církve ICF Praha (více informací o programu a aktivitách naleznete na www.icf-praha.cz).

Video z otevření lodi

Fotogalerie z otevření lodi

« Zpět do galerie

Grand Opening